RUJ KULLANILIŞI


Bu makalemizde ruj nasıl kullanılır, ruj nasıl sürülür, ruj sürme teknikleri, ruj sürerken dikkat edilmesi gerekenler, rujun pürüzsüz durması için, rujun pütür pütür olmaması için gibi konuları ele alacağız.

Kadınların makyaj ürünleri içinde en çok rağbet ettiği ürünlerdendir. Tek olarak kullanıldığında bile etkili bir çözüm sağladığından, pek çok kadının vazgeçilmezidir. Ruj içeriğinde, mumların, yağların ve pigmentlerin olduğunu ve kullanımının çok eski antik devirlere uzundığını bilmekteyiz. Peki kadınlar tarafından bu kadar yaygın olarak kullanılan bu ürünü alırken nerelere dikkat etmeliyiz? Ruj alırken, lütfen renginin ve görüntüsünün ötesinde, dudaklarınızı nemlendirip besleyebilecek ve mümkünse koruma faktörü içeren bir ürün olup olmadığına dikkat ediniz. Diğer makyaj uygulamalarında olduğu gibi, ruj uygulamasında da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Profesyonel bir ruj uygulaması ancak bir ruj fırçası ile gerçekleştirilebilir. Çünkü, ruj fırçasının, ince ve sivriltilmiş kesimi ile dudak hatlarınızı belirginleştirmek çok daha kolay olacaktır. Çok yumuşak yapıları ile, dudak fırçaları rujunuzun daha iyi yayılmasını sağlayacak ve daha mükemmel bir görünüm elde etmenize olanak sağlayacaktır.

 

Ruj Kullanımı

 

Rujunuza uygun renkte bir dudak kalemi ile ortadan uçlara doğru dudaklarınızı çevreleyin. Dudak kaleminizin ucu iyice açık olmalı. 

 

Dudağınızın her tarafını kalemle doldurun. Böylece hem rujunuzun ömrü uzayacak hem de silinmeye başladığında dudaklarınız cansız görünmeyecektir. 

 

Artık rujunuzu sürebilirsiniz. Uygulamayı fırçayla yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız. 

 

Kalıcılığını artırmak için ilk katı sürdükten sonra fazlasını kağıt mendille alın ve ikinci katı sürün. 

 

Işıltılı görünüm için, dudaklarınızın tam ortasına renksiz bir parlatıcı dokundurun.

 


Sıcak yaz günlerinde, bayanların sık sık kullandığı ruj için ufak bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Kullanılan rujlar içerdikleri maddeler yüzünden sıcak havada daha kolay bozulma özelliği gösterebilirler. Bu yüzden rujunuzu kullandıktan sonra onları buzdolabında saklayabilirsiniz. Böylece, onların kullanma ömrünü uzatarak, hem verdiğiniz paranın karşılığını almış, hem de sağlığınız için doğru olanı yapmış olursunuz.


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ




İLGİLİ MAKALELER











Kendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR