SAÇ BAKIMI


Bu makalemizde saç bakımı evde nasıl yapılır, doğal saç bakımı zeytinyağı yumurta, saç bakımı nasıl yapılır, saç bakımı ile ilgili bilgi gibi konuları ele alacağız.

Saçınızı fazla taramayın. Sadece gerektiğinde şekil vermek için tarayın.

Saçınızı yıkama sıklığınızı yaşam koşullarınıza ve saçlı derinizin ne kadar yağ ürettiğine göre ayarlamalısınız. Profesyonel bir şampuan kullanarak saçınızın sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli saç ürünleri kullanın. Çoğu alışveriş merkezlerinde satılan şampuan ve saç ürünleri aslında birçok kötü kimyasal maddeyi içlerinde bulunduruyor.

Hava koşullarının değişmesi sıklıkla şampuanın da değiştirilmesini gerektirmektedir. Kuru kış günlerinde nemlendirici bir şampuanın kullanılması gerekebilir. Yaz aylarında ise saçınızı daha dolgun gösterecek hacim kazandıran şampuanı tercih edebilirsiniz.

Saçınızı sıkı bantlarla toplamayın. Bırakın rahat kalsın. Bu tür toplama şekilleri de kırılmalara neden oluyor.

Doğal bitkisel özler şampuana protein ve conditioner katar. Bunlar bitkilerden elde edilebilir. Faydaları protein içermeleri ve doğal olarak nemlendirmeleridir ve duyarlı kişiler için alternatif olabilir.

 

Kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. Saçlarınıza parlaklık vermek ve beslemek için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Bunu  tüm saç derinize yedirin. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın. Bu bakım türü, özellikle çabuk kırılan saçlar için çok yararlıdır.

 

Yumurta ile yapılacak protein tedavisi hemen hemen her tür saç için uygundur. İki yumurtayı çırpın ve içine bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke (varsa elma sirkesi) ilave edin. Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa sürede canlandığını göreceksiniz.


_______________________________________
SAÇ YAPISI
KEPEK VE KEPEKLİ SAÇLAR
YAĞLI SAÇLAR-SAÇ YAĞLANMASI
SAÇ DÖKÜLMESİ
SAÇ DÖKÜLMESİNİN sebepleri
ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ
ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİNİN TEDAVİSİ
KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİ
KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİNİN TEDAVİSİ
SAÇ BAKIMI
SAÇ EKTİRME-SAÇ EKİMİ
KİMLER SAÇ EKTİREBİLİR?
SAÇ EKİMİ ÖNCESİ SAÇ TEDAVİSİ
SAÇ EKİMİNİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?
SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR VE NASIL UYGULANIR?
SAÇ EKİM MERKEZLERİİLGİLİ MAKALELERÃœCRETSÄ°Z KPSS VÄ°DEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR