SİVİLCE İZLERİ NEDİR? TEDAVİSİ


B makalemizde lazerle sivilce izi tedavisi, sivilce izi tedavi yöntemleri, yüzdeki sivilce izi nasıl geçer, sivilce çukuru tedavisi, yüzdeki sivilce izleri tedavisi gibi konuları ele alacağız.

Sivilce sonrası kalan izler sivilce esnasında oluşan reaksiyonun yaygınlığı ve derinliğinin derecesine bağlıdır. Sivilce izlerini tedavisinde değişik teknikler mevcuttur. Hiçbir yöntem mükemmel ve en iyi değildir. Sivilce izlerinin yaygınlığı, derinliği ve tipine göre hangi yöntem kullanılacağı belirlenir. Sivilce izi tedavisinde birkaç yöntem bir arada kullanılabilir.

Yüzeyel sivilce izleri 

Eğer derinin yüzeyel tabakaları etkilenirse yüzeyel izler kalır. Bu izler hafif kırmızı, çok az deriden çöküktür. Bazen kahverengi renkli değişiklikler de olabilir. Bu tür izler için çok derin işlemler gerekmez. Retinoik asit, meyve asitlerinin deriye uygulanması, yüzeyel peeling işlemleri bu tür izleri giderebilir.

Derin Sivilce İzleri

Derin sivilce izlerinin en önemli nedeni sivilcelerle fazla oynamak,onları kopartmak ve de  uzun zaman aynı cilt bölgesinde çıkan sivilcelerin o kısımdaki dokuları tahrip etmesi de nedenleri arasındadır.Zaman içersinde o bölgedeki kollajenli dokunun kaybına neden olabilir tüm bu sebebler. O bölgede kollajen üretimini aktif hale getiren tüm yöntemler derin sivilce izlerinin tedavisinde sizlere yardımcı olacaktır. Çeşitli lazer tedavileri de günümüzde uygulanmaktadır bu tür sivilce izlerinin tedavisi için.

Ayrıca hekiminizin belirleyeceği yöntemler içerisinde kimyasal  peeling yöntemi veya dolgu maddeleri kullanarak da sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz.


DİĞER CİLT BAKIMI VE MAKYAJ KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR