TÜP BEBEK UYGULAMASI KİMLERE YAPILIR?


Bu makalemizde tüp bebek kimlere yapılır, isteyen herkes tüp bebek yaptırabilir mi, aşılama kimlere yapılır, aşılama hangi durumlarda yapılır, kimler tüp bebek yapabilir gibi konuları ele alacağız.

Doğal yoldan çocuk sahibi olmak için girişimde bulunmuş, muayene ve incelemelerinde herhangi bir sorun saptanamamış çiftlerin, açıklanamayan infertilite durumlarında.Tüp bebek uygulaması; 35 yaşından genç kadınlarda, başka tedavilerle gebelik elde edilmemişse uygulanmalıdır. 35 yaş üzerinde olanlarda fazla beklemeden tüp bebek uygulanabilir. Tüp bebek uygulanması gereken durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Kadında; aşılama uygulamasında başarısız olunduğunda, açıklanmayan kısırlıkta, kadının fallop tüplerinin tıkalı, ciddi derecede hasar görmüş ya da cerrahi olarak alınmış olması durumunda, genital tüberkülozu olanlarda, over yetmezligi olanlarda, endometriozisi olanlarda, klasik tedavilerle tedavi edilemeyen durumlarda tüp bebek uygulaması yapılabilir.

 

Erkekte; aşılama uygulamasının başarısız olduğu durumda, sperm azlığının her türünde, sperm kanallarının kapalı olduğu durumlarda (burada erkek  testisi, sperm yaptığı halde, sperm kanalları kapalı olduğu için menide sperm bulunmamaktadır), klasik tedavilerle başarılı olunamayan durumlarda tüp bebek uygulanmalıdır.

_____________________________________________________________________
TÜP BEBEK İLE İLGİLİ DİĞER MERAK ETTİĞİNİZ DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR