TÜP BEBEKTE DÖLLENME KONTROLÜ


Bu makalemizde tüp bebekte embriyo oluşumu, tüp bebekte döllenme nasıl yapılır, tüp bebekte embriyo gelişimi, tüp bebekte yumurtanın döllenmesi, tüp bebekte yumurta döllenmesi ne kadar sürer gibi konuları ele alacağız.

Önce laboratuvarda kullanılabilecek durumdaki yumurtaların seçim işlemi yapılır. Toplanan yumurtalar özel besi yerleri içine yerleştirilir ve yaklaşık 2 - 3 saat burada bırakılır. Aynı gün masturbasyon ile alınan meni örneği steril kaba konup laboratuvara taşınır. Özel yöntemlerle muamele edilerek yıkanır ve işlemlerden geçirilir. Yumurtalar toplandıktan sonra aynı gün eşinizden alınarak hazırlanmış spermlerle birleştirilir. Yapılan işlem ister tüp bebek ister mikroenjeksiyon olsun, işlemden 16-18 saat sonra kaç yumurtanın döllendiği kontrol edilir.

Bundan sonraki günlerde günlük bilgilendirmeye devam edilerek, transfer için en uygun zaman gelene kadar beklenir.Embriyonun zaman içindeki gelişimi izlenebilir. Transfer günü bazı çiftler için üçüncü, bazı çiftler için dördüncü, beşinci veya altıncı gün olabilir. Genetik bozukluğu olan bazı embriyolar da bu bekleme esnasında ilerlemesini durdurur veya dejenere olarak kendiliğinden ayıklanır.

_____________________________________________________________________
TÜP BEBEK İLE İLGİLİ DİĞER MERAK ETTİĞİNİZ DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
İLGİLİ MAKALELERÜCRETSİZ KPSS VİDEO DERSLER, TESTLER BURADA TIKLAYINIZKendine saygın, sevgin ne kadar olursa diğer insanlara da o kadar sevgi saygı duyarsın ya da tam tersi. Kendini sevip saygı duymanın yolu da kendini bilmekten geçer.
KPSS MATEMATİK KPSS GEOMETRİ KPSS VATANDAŞLIK KPSS TÜRKÇE KPSS TARİH KPSS COĞRAFYA
İNGİLİZCE ALMANCA İTALYANCA KARİYER OYUN BİLGİSAYAR YAZILIM BİLGİSAYAR NETWORK
BİLGİSAYAR DONANIM BİLİŞİM TERİMLERİ CİLT VE CİLT BAKIMI HASTALIKLARIMIZ İNSAN VÜCUDU NEDİR